Naše chovatelská stanice byla založena 15.5.2007 pod reg.č. 430/07 s mezinárodně chráněným názvem Felicity Bohemia

     Od mala jsem vyrůstala mezi zvířátky. Chovali jsem jak hospodářská zvířata, tak drobné zvířectvo a samozřejmě pejsky! Po letech mohu říct: „Sbírala jsem zkušenosti“ .

    V roce 1996 jsem si pořídila „svého“ prvního pejska (bez PP), středního knírače , fenku ANDY. Byla to Dáma. Úžasná, povahově vyrovnaná fenka, která mojí snahu ji cvičit brala s nadšením. V roce 2006 jsme o ni na selhání ledvin přišli.

   Začátek našich chovatelských a výstavních ambic přišel v roce 2003, kdy jsme si, vzhledem k malému bytu ve staré zemědělské usedlosti, pořídili zakladatelku naší chovatelské stanice, fenku dlouhosrsté čivavy - ELMENTEITA Bohemia Alké. Na Elmince jsme odchovali dva vrhy. 

   Následně jsme postavili dům, jak to bývá, přišly děti, a k domku patří i pejsek – strážce. Podmínkou bylo, aby to byl pejsek hlídací, mohl být eventuálně celoročně venku, byl ovladatelný, ale zároveň, aby byl přítelem do rodiny a hlavně dětem. Toto všechno pro nás splňoval hovawart. 

     Začátkem léta 2007 jsme si přivezli ze Slovenska plavou hovawartí slečnu AERLIN Neskrotná vášeň. O tu jsme však v pouhých 15. měsících přišli na dilataci žaludku. O čtyři měsíce později jsme si domů vezli černou hovawartku GENESIS Gasko Prim, také s úžasným rodokmenem. Od Geny jsme se dočkali našich prvních hovawartích štěňátek.

 

 
 
 
 

Novinky

Bonitace CARRY & CONNIE !!

V soboru 7.4.2018 jsme se s CARRY Felicity Bohemia a CONNIE Felicity Bohemia zúčatnili bonitace v Horních Počernicích a byli jsme velmi úspěšní!! 

MVP Brno 2/2018

CARRY Felicity Bohemia na MVP v Brně ve třídě otevřená získlala známku VÝBORNÁ.

MVP Praha - V4 - 11/2017

CONNIE Felicity Bohemia na MVP v Praze vybojovala v mezitřídě, v konkurenci hezké čtvrté místo se známkou VÝBORNÁ.

MÁME ŠTĚŇÁTKA IW - Vrh "A" !!!

Ze spojení XANADU Surycan & GAROU se nám 18.10.2017 narodila štěňátka irských vlkodavů.

BŘEZOST POTVRZENA "A"!!

Máme potvrzeno, že naší XANADU Surycan se kolem 19.10.2017 narodí štěňátka!!!