Naše chovatelská stanice byla založena 15.5.2007 pod reg.č. 430/07 s mezinárodně chráněným názvem Felicity Bohemia

     Od mala jsem vyrůstala mezi zvířátky. Chovali jsem jak hospodářská zvířata, tak drobné zvířectvo a samozřejmě pejsky! Po letech mohu říct: „Sbírala jsem zkušenosti“ .

    V roce 1996 jsem si pořídila „svého“ prvního pejska (bez PP), středního knírače , fenku ANDY. Byla to Dáma. Úžasná, povahově vyrovnaná fenka, která mojí snahu ji cvičit brala s nadšením. V roce 2006 jsme o ni na selhání ledvin přišli.

   Začátek našich chovatelských a výstavních ambic přišel v roce 2003, kdy jsme si, vzhledem k malému bytu ve staré zemědělské usedlosti, pořídili zakladatelku naší chovatelské stanice, fenku dlouhosrsté čivavy - ELMENTEITA Bohemia Alké. Na Elmince jsme odchovali dva vrhy. 

   Následně jsme postavili dům, jak to bývá, přišly děti, a k domku patří i pejsek – strážce. Podmínkou bylo, aby to byl pejsek hlídací, mohl být eventuálně celoročně venku, byl ovladatelný, ale zároveň, aby byl přítelem do rodiny a hlavně dětem. Toto všechno pro nás splňoval hovawart. 

     Začátkem léta 2007 jsme si přivezli ze Slovenska plavou hovawartí slečnu AERLIN Neskrotná vášeň. O tu jsme však v pouhých 15. měsících přišli na dilataci žaludku. O čtyři měsíce později jsme si domů vezli černou hovawartku GENESIS Gasko Prim, také s úžasným rodokmenem. Od Geny jsme se dočkali našich prvních hovawartích štěňátek.

 

 
 
 
 

Novinky

KRYTÍ - Connie & Dream !!

15.8.2021 jsme nakryli naší CONNIE Felicity Bohemia s hezkým, milým, povahově vyrovnaným pejskem DREAM Black Prim !! Nyní jen počkat, co ukáže SONO.

Máme ŠTĚŇÁTKA HW - Vrh "E" !!!

2.12.2019 se CONNIE Felicity Bohemia & DREAM Black Prim narodilo 6 štěňátek!!!

Máme ŠTĚŇÁTKA HW - Vrh "D" !!!

Ze spojení naší CARRY Felicity Bohemia & BONO z Nerudovky, 30.7.2019 přišlo na svět 9.štěňátek !!

KRYTÍ - Carry & Bono !!

29.5.2019 jsme nakryli naší CARRY Felicity Bohemia s velmi hezkým, milým, povahově vyrovnaným pejskem BONO z Nerudovky !! Nyní jen počkat, co nám za měsíc ukáže ultrazvuk.

Bonitace CARRY & CONNIE !!

V soboru 7.4.2018 jsme se s CARRY Felicity Bohemia a CONNIE Felicity Bohemia zúčatnili bonitace v Horních Počernicích a byli jsme velmi úspěšní!!